דף הבית סקירות וטיפים תנאי שימוש שאלות גולשים מדריך למשתמש שיטת החישוב אודות צור קשר תיקי השקעות
 

קטגוריות

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

  שם מלא
  
  טלפון
  
   טלפון נייד
  
    דואר אלקטרוני
  
   הודעה
  
 
 
     תיק קרנות   

שירות ייחודי – תיק השקעות שמורכב מקרנות נאמנות

תיק קרנות הוא תיק השקעות שמורכב מקרנות נאמנות ישראליות בלבד. מטרתו של תיק הקרנות היא לאפשר למשקיע למנף את היכולות של בתי ההשקעות השונים ובמקביל לבנות תיק השקעות שמתאים לצרכיו.

להלן מוצגים היתרונות והחסרונות של השקעה באמצעות קרנות נאמנות, לעומת תיק מקביל שמורכב מתעודות סל.

יתרונות:

א. כספי ההשקעה מוחזקים בנאמנות ולכן אין סיכון מנפיק.

ב. ניתן לרכוש קרנות נאמנות גם בהוראת קבע בבנק.

ג. קיימת אפשרות להשיג תשואה שהיא מעבר לתשואת השוק.

חסרונות:

א. דמי הניהול יחסית גבוהים.

ב. מדידת הביצועים מסתמכת על נתוני העבר, שלא בהכרח מנבאים את הביצועים העתידיים.

שיטת הרכבת התיק:

תיק הקרנות מורכב באמצעות מתודולוגית הדירוג של אתר INBEST שבאמצעותה אנו מדרגים קרנות נאמנות החל מחודש יולי 2007. מתודולוגיה זו מבוססת על מדד שארפ יחסי שמחושב לכל קרן.  שיטת דירוג מקבילה למדד INBEST מציג ג'ון בוגל, המייסד של חברת ההשקעות VANGUARD, בספרו Common Sense on Mutual Funds.

תיאור מלא של מתודולוגית הדירוג ניתן למצוא בקישורים שלהלן:

א . הסבר על מתודולוגית הדירוג

ב . השוואה של מתודולוגיית הדירוג למדד אלפא

במהלך השנים נאספו במאגר המידע שלנו נתונים רבים של דירוגי קרנות נאמנות שמאפשרים לנו להרכיב תיק השקעות באמצעות קרנות בעלות דירוג INBEST גבוה לאורך זמן. להלן מוצגת שיטת הרכבת התיק באופן מפורט.

התיק מחולק לשני מרכיבים: מרכיב אג"ח ומרכיב מניות. באופן זה יכול המשקיע לקבוע את היחס בין המרכיבים כרצונו ובהתאמה לצרכים שלו.

במרכיב האג"ח נכללו הסיווגים הבאים:

1. אג''ח בארץ - מדינה-אג''ח מדינה כללי - ללא מניות

2. אג''ח בארץ - כללי-אג''ח כללי בארץ - ללא מניות

שני סיווגים אלה שכוללים רק אג"ח, מאפשרים לבחון את יכולותיהם של מנהלי ההשקעות בבחירה של אגרות חוב.

בכל אחד מהסיווגים נבחרו שלושת הקרנות בעלות מדד INBEST הגבוה ביותר במהלך ששת השנים האחרונות (נכון למועד העדכון האחרון של האתר). כמוכן לקרנות שנבחרו היו ביצועים טובים (מדדי INBEST גבוהים מ- 100) גם במהלך שתי תקופות ביניים של שלוש שנים.

להלן תודגם שיטת הבחירה לתיק קרנות שמעודכן ל- 31/1/2018:

  • בכל סיווג איתרנו קרנות בעלות ביצועים גבוהים (מדד INBEST גבוה מ- 100) לשתי תקופות ביניים: מה- 01/02/12 ועד ה- 31/01/15, ומה- 01/02/15 ועד ה- 31/01/18.

  • מתוך רשימת הקרנות שעמדה בקריטריון הקודם בחרנו את שלושת הקרנות עם מדד INBEST הגבוה ביותר.

 במרכיב המניות נכללו הסיווגים הבאים:

1. מניות בארץ-מניות כללי

2. מניות בארץ-מדד מניות-יתר

3. מניות בארץ-מניות לפי ענפים, במידה ונמצאו קרנות ענפיות בעלות ביצועים גבוהים.

סיווגים אלה מאפשרים לאתר את מנהלי הקרנות שהצליחו להניב ביצועים גבוהים, תוך התמקדות על אותם תחומים שבהם יש סיכוי גבוה יותר להשיג את תשואת השוק באמצעות ניהול אקטיבי.

שיטת הבחירה של הקרנות במרכיב המניות היא זהה לשיטת הבחירה במרכיב האג"ח.

 

תיק קרנות נאמנות לדוגמא


ההרכב שמוצג בטבלה שלעייל מתאים לתיקי השקעות בגודל של 200,000 ש"ח ויותר. בקובץ מוצגים הרכבים נוספים עבור תיקי השקעות קטנים יותר: 50,000 ש"ח ו- 100,000 ש"ח.

עדכון התיק
:

תיק הקרנות מיועד להשקעה לטווח ארוך ולכן אין צורך לעדכן אותו על בסיס חודשי. אנו מציעים שלוש אפשרויות לעדכון התיק: פעם ברבעון, פעם בחצי שנה ופעם בשנה.

רכישת תיק קרנות - יש לקרוא את תנאי השירות שבתחתית הדף:


הכנת הקבצים מצריכה עדכון של הנתונים ולכן הקובץ יגיע אליכם תוך כמה שעות (לכל המאוחר תוך יום). במידה ונתקלתם בבעיה כלשהיא אנא צרו איתנו קשר.

ניתן לשלם בכרטיס אשראי או מחשבון הפייפל שלכם.

א. רכישת תיק חד פעמי – 120 ש"ח


ב. רכישת תיק עם עדכון אחד לאחר חצי שנה – 200 ש"ח.


ג. רכישת מנוי שנתי עם עדכון כל רבעון – 360 ש"ח.


מדריך כללי לתכנון, בנייה וניהול של תיק השקעות ניתן למצוא בקישור שלהלן.

תנאי השירות:

השימוש בשירות לתיק קרנות הוא בכפוף לתנאים שמפורטים להלן: 
השירות מוצע למשתמש "כפי שהוא" AS IS,  ומיועד לשימוש אישי של המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית. אלתרטרייד בע"מ אינה נושאת באחריות להתאמת תיק קרנות נאמנות לצורכי המשתמש
אלתרטרייד בע"מ עושה הכל כדי שהנתונים שבתיק קרנות נאמנות יהיו נכונים ומדויקים ככל שניתן, אולם איננה יכולה להיות אחראית על נכונותם ואיננה נושאת באחריות לטעויות או שגיאות שעשויות להיות בנתונים. בכל סתירה או אי-התאמה בין הנתונים שבתיק קרנות נאמנות, לבין המידע כפי שהינו מופיע בפרסומים רשמיים או מקוריים בכתב, רק החומר המופיע בפרסומים הרשמיים או המקוריים בכתב כאמור, ייחשב לנכון
המשתמש בלבד יישא באחריות לאופן בו הינו עושה שימוש בתיק קרנות נאמנות. אלתרטרייד בע"מ לא תישא באחריות לכל נזק שיגרם למשתמש או לכל צד אחר שהוא, כתוצאה ישירה או עקיפה משימוש בתיק קרנות נאמנות. אלתרטרייד בע"מ מדגישה בפני המשתמש כי לפעילות בנכסים פיננסים נדרשת מומחיות ומקצועיות מיוחדת. תיק קרנות נאמנות והמידע שבו אינם מהווים חוות דעת, המלצה, הצעה לרכישה, אחזקה או מכירה של נכסים פיננסים כלשהם.
אין תיק קרנות נאמנות ו/או המידע שבו מהווים ייעוץ להשקעה והם אינם באים להחליף שיקול דעת עצמאי של משתמש ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ על ידי יועץ השקעות מוסמך, בהתחשב בצרכי המשתמש. כל משתמש הפועל על פי המידע באתר, לרבות תיק קרנות נאמנות, יישא באחריות לתוצאות פעולותיו בלבד. אין בנתונים ובמידע שבתיק קרנות נאמנות משום מתן ייעוץ בדבר כדאיות ההשקעה בנושא מסוים.


רוצים לקבל את הסקירות והטיפים של INBEST באופן קבוע? השאירו פרטים וכנסו לרשימת התפוצה שלנו.

יש לכם שאלות? רוצים הבהרות לגבי נושא מסוים? כתבו לנו.

אנו עושים מאמץ להביא לכם סקירות וטיפים מקצועיים שיביאו לכם תועלת. עם כל זאת הסקירות והטיפים אינם מהווים המלצה להשקעה וכפופים לתנאי השימוש באתר INBEST.INBEST מציע

 
 
Copyright © 2007 Inbest