דף הבית סקירות וטיפים תנאי שימוש שאלות גולשים מדריך למשתמש שיטת החישוב אודות צור קשר תיקי השקעות
 

קטגוריות

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

  שם מלא
  
  טלפון
  
   טלפון נייד
  
    דואר אלקטרוני
  
   הודעה
  
 
 
     האם מנהלי קופות הגמל הועילו למשקיעים?   

פברואר 2013


מנהלי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות התגאו מאוד בתשואות שהם השיגו בשנת 2012. התשואה השנתית הממוצעת בענף קופות הגמל ב- 2012 עמדה על 9.66% - גבוהה לכל הדעות.

אולם נשאלת השאלה האם התשואות הגבוהות בענף נובעות מכישרונם של מנהלי הקופות בבחירת ני"ע, או מהגאות בשווקי המניות במהלך שנת 2012. על מנת להשיב על שאלה זו השווינו את התשואות של קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המנייתיות לתשואות המקבילות של תיקי INBEST מוטי מניות. תיקי INBEST, שמוצעים למשקיעים באמצעות קופות גמל וקרנות השתלמות בשיטת IRA, מבוססים על גישה אסטרטגית שמרכיביה הם פיזור רחב, מתאם נמוך בין אפיקי ההשקעה והטיית ערך. ערכנו את ההשוואה בין 70 קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שמסווגות כמנייתיות לבין שני תיקים של INBEST: תיק 4 שמורכב מ- 75% מניות ו תיק 5 שמורכב כולו ממניות.

השוואת תיקי INBEST לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות המנייתיות מוצגת בטבלה הבאה .

ההשוואה ממחישה מדוע הגישה האסטרטגית טובה יותר למשקיעים. מבין 70 קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המנייתיות, רק 8 השיגו תשואה גבוהה יותר מתיק INBEST שמורכב מ- 100% מניות. רוב קופות הגמל וקרנות ההשתלמות (89%) השיגו תשואה נמוכה יותר. גם התשואה של תיק INBEST שכולל 75% מניות ו- 25% אג"ח הייתה גבוהה יותר מהתשואות של 60% מהקופות והקרנות המנוהלות.

מהם הלקחים לחוסכים בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות?

  • ראשית חייבים תמיד לזכור שתשואות העבר אינן מנבאות את העתיד. כלומר קופת גמל או קרן השתלמות שהשיגה תשואה גבוהה בשנה האחרונה, לא בהכרח תצליח לחזור על הישג זה בשנה הבאה.

  • שנית טבלת התשואות ממחישה שלמרות הגאות בשווקי המניות, חלק ניכר מקרנות ההשתלמות וקופות הגמל המנייתיות לא הצליחו לרכב על הגל והניבו תשואות מאכזבות כתוצאה מבחירה לא מוצלחת של מניות.

  • הבחירה בקרן השתלמות או בקופת גמל היא בחירה הסתברותית, כאשר השאלה העומדת בפני המשקיע היא כיצד להגדיל את ההסתברות לתשואה גבוהה יותר בעתיד. תיק אסטרטגי מקטין את אי הוודאות מכיוון שהוא מבטל את הסיכון של בחירה לא נכונה של ני"ע. לכן כאשר אנו בוחרים בתיק אסטרטגי אנחנו מבטיחים לעצמנו מקום בחלק האמצעי או העליון של טבלת התשואות העתידית, ומבטלים את הסיכון להיות בחלקה התחתון.אנו מציעים:

ניהול תיק השקעות פסיבי
, על ידי יועץ השקעות.


רוצים לקבל את הסקירות והטיפים של INBEST באופן קבוע? השאירו פרטים וכנסו לרשימת התפוצה שלנו.

יש לכם שאלות? רוצים הבהרות לגבי נושא מסוים? כתבו לנו.

אנו עושים מאמץ להביא לכם סקירות וטיפים מקצועיים שיביאו לכם תועלת. עם כל זאת הסקירות והטיפים אינם מהווים המלצה להשקעה וכפופים לתנאי השימוש באתר INBEST.INBEST מציע

 
 
Copyright © 2007 Inbest