דף הבית סקירות וטיפים תנאי שימוש שאלות גולשים מדריך למשתמש שיטת החישוב אודות צור קשר תיקי השקעות
 

קטגוריות

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

  שם מלא
  
  טלפון
  
   טלפון נייד
  
    דואר אלקטרוני
  
   הודעה
  
 
 
     מדריך לבחירת קרן השתלמות   

שירות ייחודי – מדריך שיסייע לכם לבחור קרן השתלמות

כיצד בוחרים קרן השתלמות?

בשוק מוצעות מאות קרנות השתלמות והבחירה ביניהן עשויה להיות מבלבלת. אחת הדרכים הנפוצות לבחירה היא השוואת התשואות של הקרנות ובחירת הקרן שהניבה את התשואה הגבוהה ביותר. אולם לשיטה זאת ישנן שתי מגרעות משמעותיות. ראשית תשואות העבר לא בהכרח מצביעות על תשואות עתידיות. אולם הבעיה היותר חמורה היא שתשואה גבוהה היא בדרך כלל תוצאה של אסטרטגית ההשקעה של הקרן. תשואות גבוהות מושגות באמצעות השקעה בנכסים בעלי רמת סיכון גבוהה. השאלה היא האם רמת הסיכון שאליה חשופה הקרן מתאימה למטרות שלנו.

השלב הראשון בבחירה של כל מוצר חיסכון היא לשאול את עצמנו מהי מטרת החיסכון. מטרת החיסכון היא המשתנה החשוב ביותר בתהליך הבחירה של כל מוצר חסכון. קרן השתלמות היא מוצר ייחודי מכיוון שניתן למשוך את הכספים בכל 6 שנים. מצד שני אין חובה לעשות זאת וניתן להשאיר את הכספים בקרן לתקופות ארוכות, אפילו כחיסכון לפרישה.

הטבלה שלהלן, שלקוחה מהמדריך, מציגה קוים מנחים להתאמתה של קרן ההשתלמות למטרות החיסכון על פי השאלה: מתי אנו חושבים שנזדקק לכספים שבקרן?


טווח החיסכון

מטרות

רמת סיכון

התמחות

6 שנים

בכוונתנו למשוך את הכסף מיד כשהקרן תהפוך לנזילה

נמוכה מאוד

התמחות א'

6-12 שנים

ייתכן ונרצה להשאיר את הקרן יותר מ-6 שנים, אבל מצד שני היא איננה מיועדת לטווח ארוך.

נמוכה

התמחות ב'

12-24 שנים

ככלל החיסכון הוא לטווח ארוך, אבל ייתכן שנזדקק לכסף מתישהו במהלך התקופה.

בינונית

התמחות ג'

מעל 24 שנים

חסכון לטווח ארוך; חלק מהחיסכון הפנסיוני לחוסכים מתחת לגיל 40.

גבוהה

התמחות ד'


לאחר שבחרנו את ההתמחות שמתאימה למטרות החיסכון שלנו, מה שנותר הוא לבחור את קרן ההשתלמות בעלת הביצועים הטובים ביותר מתוך אותה התמחות. במדריך מוצגות קרנות ההשתלמות שעומדות בקריטריונים הבאים:

 • הקרן שייכת להתמחות המתאימה.

 • הקרן פתוחה לציבור הרחב ואיננה מגזרית.

 • לקרן היה מדד INBEST הגבוה ביותר במהלך ששת השנים האחרונות (נכון למועד העדכון האחרון של האתר).

 • לקרן היו ביצועים טובים (מדדי INBEST גבוהים מ- 100) גם במהלך שתי תקופות ביניים של שלוש שנים.

בכל אחד מההתמחויות מוצגות שלושת הקרנות עם הביצועים הגבוהים ביותר (במידה וישנן כאלה).

במידה ויש פחות קרנות שעומדות בקריטריונים הנ”ל, רק הן תוצגנה.

דירוג קרנות ההשתלמות נעשה באמצעות מתודולוגית הדירוג של אתר INBEST שבאמצעותה אנו מדרגים קרנות נאמנות, קרנות השתלמות וקופות גמל החל מחודש יולי 2007. מתודולוגיה זו מבוססת על מדד שארפ יחסי שמחושב לכל קרן. שיטת דירוג מקבילה למדד INBEST מציג ג'ון בוגל, המייסד של חברת ההשקעות VANGUARD, בספרו Common Sense on Mutual Funds.

תיאור מלא של מתודולוגית הדירוג ניתן למצוא בקישורים שלהלן:

א . הסבר על מתודולוגית הדירוג

ב . השוואה של מתודולוגיית הדירוג למדד אלפא

במהלך השנים נאספו במאגר המידע שלנו נתונים רבים של דירוגי קרנות השתלמות שמאפשרים לנו לאתר את הקרנות בעלות דירוג INBEST גבוה לאורך זמן.

להלן דוגמה לטבלה שמופיעה במדריך:


כיצד משתמשים במדריך?

קרן השתלמות קיימת:

 1. לבדוק אם ההתמחות מתאימה למטרות החיסכון שלכם.

 2. אם התשובה היא כן: לבדוק אם הקרן שלכם מופיעה ברשימה שמתחת להתמחות שמתאימה למטרותיכם.

 3. אם התשובה היא כן: אין צורך לעשות דבר.

 4. אם התשובה ל- (1) היא לא:

  1. לקבוע מהי ההתמחות המתאימה לכם על פי הטבלה בעמוד הקודם.

  2. לבחור את אחת הקרנות מהרשימה שמתחת להתמחות זו.

 5. אם התשובה ל- (2) היא לא: לבחור את אחת הקרנות מהרשימה שמתחת להתמחות זו.

קרן השתלמות חדשה:

 1. לקבוע מהי ההתמחות המתאימה לכם על פי הטבלה בעמוד הקודם.

 2. לבחור את אחת הקרנות מהרשימה שמתחת להתמחות זו.

לשם המחשה נניח שאנו מתלבטים האם להחליף את קרן ההשתלמות הקיימת שלנו. בשלב הראשון נשאל את עצמנו מהי מטרת החיסכון, עפ”י הקריטריונים שהוצגו בטבלה הקודמת. נניח לשם דוגמה שאנו מעוניינים בחסכון לטווח ארוך, אבל אם אופציה למשיכה באמצע התקופה. לאור זאת החלטנו שרמת הסיכון הבינוני היא המתאימה לנו ביותר. על פי הטבלה הקודמת ההתמחות שמתאימה לרמת סיכון זאת היא התמחות ג'. כעת נבדוק את רשימת הקרנות בעלות ביצועים גבוהים לאורך זמן, שנמצאות בהתמחות זו. ניתן לראות שנכון למועד העדכון של הטבלה היו שתי קרנות שעמדו בקריטריונים שהוצגו לעיל: קרן ד' וקרן ה'. במידה והקרן שלנו היא אחת מהן, אין צורך לעשות דבר. במידה והיא איננה אחת מהן ניתן לשקול החלפה שלה באחת הקרנות הנ"ל.

בטבלה מוצגים גם דמי הניהול הממוצעים שגבו הקרנות בשלושת השנים האחרונות. דמי ניהול אלה שימשו לחישוב התשואה של הקרנות במודל הדירוג. במידה ודמי הניהול שאתם משלמים שונים, יש לקחת זאת בחשבון כאשר אתם בוחרים קרן מתוך הרשימה. ככלל דמי ניהול נמוכים יותר תמיד עדיפים.

רכישת מדריך לבחירת קרן השתלמות - יש לקרוא את תנאי השירות שבתחתית הדף:

ניתן לשלם בכרטיס אשראי או מחשבון הפייפל שלכם.

מחיר – 100 ש"ח


תנאי השימוש:

השימוש במדריך לבחירת קרן השתלמות הוא בכפוף לתנאים שמפורטים להלן: 
השירות מוצע למשתמש "כפי שהוא" AS IS,  ומיועד לשימוש אישי של המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית. אלתרטרייד בע"מ אינה נושאת באחריות להתאמת קרן ההשתלמות לצורכי המשתמש
אלתרטרייד בע"מ עושה הכל כדי שהנתונים לגבי קרנות ההשתלמות יהיו נכונים ומדויקים ככל שניתן, אולם איננה יכולה להיות אחראית על נכונותם ואיננה נושאת באחריות לטעויות או שגיאות שעשויות להיות בנתונים. בכל סתירה או אי-התאמה בין הנתונים של קרנות ההשתלמות, לבין המידע כפי שהינו מופיע בפרסומים רשמיים או מקוריים בכתב, רק החומר המופיע בפרסומים הרשמיים או המקוריים בכתב כאמור, ייחשב לנכון
המשתמש בלבד יישא באחריות לאופן בו הינו עושה שימוש במדריך לבחירת קרן השתלמות. אלתרטרייד בע"מ לא תישא באחריות לכל נזק שיגרם למשתמש או לכל צד אחר שהוא, כתוצאה ישירה או עקיפה משימוש במדריך. אלתרטרייד בע"מ מדגישה בפני המשתמש כי לפעילות בנכסים פיננסים נדרשת מומחיות ומקצועיות מיוחדת. תיקי ההשקעות והמידע שבהם אינם מהווים חוות דעת, המלצה, הצעה לרכישה, אחזקה או מכירה של נכסים פיננסים כלשהם.
אין המדריך שלעייל ו/או המידע שבו מהווים ייעוץ להשקעה והם אינם באים להחליף שיקול דעת עצמאי של משתמש ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ על ידי יועץ השקעות מוסמך, בהתחשב בצרכי המשתמש. כל משתמש הפועל על פי המידע באתר, לרבות המדריך שלעייל, יישא באחריות לתוצאות פעולותיו בלבד. אין בנתונים ובמידע שבמדריך משום מתן ייעוץ בדבר כדאיות ההשקעה בנושא מסוים.רוצים לקבל את הסקירות והטיפים של INBEST באופן קבוע? השאירו פרטים וכנסו לרשימת התפוצה שלנו.

יש לכם שאלות? רוצים הבהרות לגבי נושא מסוים? כתבו לנו.

אנו עושים מאמץ להביא לכם סקירות וטיפים מקצועיים שיביאו לכם תועלת. עם כל זאת הסקירות והטיפים אינם מהווים המלצה להשקעה וכפופים לתנאי השימוש באתר INBEST.INBEST מציע

 
 
Copyright © 2007 Inbest