דף הבית סקירות וטיפים תנאי שימוש שאלות גולשים מדריך למשתמש שיטת החישוב אודות צור קשר תיקי השקעות
 

קטגוריות

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

  שם מלא
  
  טלפון
  
   טלפון נייד
  
    דואר אלקטרוני
  
   הודעה
  
 
 
     מדריך לבחירת קרנות נאמנות   

מדריך INBEST לבחירת קרנות נאמנות לתיק השקעות

יולי 2024

לקרנות נאמנות יש מספר יתרונות ביחס לתעודות סל: ראשית כספי המשקיעים נמצאים בנאמנות ואין חשופים לסיכון מנפיק; שנית ניתן לרכוש יחידות השתתפות בקרנות נאמנות בסכומים קטנים באמצעות הוראת קבע בבנק. לאור זאת ישנם משקיעים שמעדיפים לבנות את תיק ההשקעות שלהם באמצעות קרנות נאמנות. מודל הדירוג של אתר INBEST מאפשר למשקיעים לבחור את קרנות הנאמנות בעלות הביצועים הטובים ביותר. מדד INBEST מודד את ביצועי הקרן ביחס לביצועים של תיק השוואה שתואם את מדיניות ההשקעה של הקרן. שיטת המדידה, שמוצגת בפירוט בדף "שיטת החישוב", מתבססת על מדד שארפ יחסי: השוואת מדד שארפ של הקרן למדד שארפ של תיק ההשוואה. מדד שארפ של הקרן מחושב באמצעות התשואה נטו (בניכוי דמי הניהול). כאשר מדד שארפ של הקרן גבוה ממדד שארפ של תיק ההשוואה, פירושו של דבר שלקרן היו ביצועים טובים יותר משל תיק ההשוואה, ומדד INBEST יהיה גבוה מ- 100 (הערך 100 משמעו שביצועי הקרן שווים בדיוק לביצועי תיק ההשוואה).

בכל חודש אנו מבצעים חישוב כזה לשלוש תקופות: לשנה אחורה, לשנתיים אחורה ולשלוש שנים אחורה. הציון הממוצע של שלושת התקופות הוא מדד INBEST של הקרן והוא מופיע בטבלה החודשית, לקרנות מנייתיות בנפרד ולקרנות סולידיות בנפרד.

מדד INBEST החודשי, כמו מדד אלפא המקביל לו, לא בהכרח מצביע על ביצועים טובים של מנהל הקרן, אלא יכול להיות גם תוצאה של מזל. על מנת לנטרל את השפעת המזל ולבודד את הקרנות שהפגינו ביצועים טובים, אנו בודקים בכל חודש מיהן הקרנות שהיו להן מדדי INBEST גבוהים מ- 100 לאורך תקופה ארוכה.

בדף הבית אנו מציגים את שלושת קרנות הנאמנות (ממוינות לפי קרנות מנייתיות וסולידיות) שלהן היו מדדי INBEST גבוהים מ- 100 לאורך זמן.

משקיעים המעוניינים לבנות תיק השקעות באמצעות קרנות נאמנות בלבד מוזמנים להיעזר במדריך לבחירת קרנות נאמנות. המדריך מציג את כל קרנות הנאמנות שהיה להן מדד INBEST גבוה מ- 100 לאורך זמן, ממוינות לפי התמחויות
כמוכן תוכלו להיעזר בשירות ייחודי להרכבת תיק השקעות באמצעות קרנות נאמנות.

מדריך לבחירת קרנות נאמנותבניית תיק השקעות באמצעות קרנות נאמנות

הקליקו כאן להזמנת קובץ נתונים של דירוג קרנות נאמנות


על מנת להיכנס למדריך לבחירת קרנות נאמנות יש צורך בתוכנת Adobe Reader שניתן להוריד אותה בחינם מאתר החברה:רוצים לקבל את הסקירות והטיפים של INBEST באופן קבוע? השאירו פרטים וכנסו לרשימת התפוצה שלנו.

יש לכם שאלות? רוצים הבהרות לגבי נושא מסוים? כתבו לנו.

אנו עושים מאמץ להביא לכם סקירות וטיפים מקצועיים שיביאו לכם תועלת. עם כל זאת הסקירות והטיפים אינם מהווים המלצה להשקעה וכפופים לתנאי השימוש באתר INBEST.INBEST מציע

 
 
Copyright © 2007 Inbest